Erdélyi Erika

szentpalidalma

Erdélyi Erika vagyok, nemrég lettem 16 éves, Gyimesfelsőlokon lakom, két lánytestvérem van, egy két éves energiabomba és egy 24 éves, aki mindig mindenben támogat engem.  Csíkszeredában, a Márton Áron Gimnáziumban tanulok, matematika-informatika szakon. Hétköznap nagynénémnél lakom, csak hétvégén jövök haza Gyimesfelsőlokra.

Mi a hobbid? Mit szeretsz csinálni szabadidődben? Írtad, hogy kézilabdázol, jársz ifjúsági hittanra, kérlek, kicsit mesélj erről nekünk

Mai napig járok kézilabdázni, bár nem annyira gyakran. A helyi ifjúsági hittanra sajnos már nem tudok járni a vonatok menetrendje miatt, sosem érek haza időben, de szerencsére az iskolámban is van ifjúsági hittancsoport, ahová az első perctől járok. Nagyon szeretek oda járni, sok barátot szereztem ott, akikkel megoszthatok bármit, és már az elején azt éreztem, hogy tartozom valahová.

Az egyik új osztálytársam által, új hobbira tettem szert, ami nem más, mint a mászás. Csíkszeredában van egy kis terem, oda járunk hetente 1-2 alkalommal. Nem sokszor mozdulok ki otthonról, ezért jól esik némi testmozgás.

Az álmod az, hogy csillagász lehess, miért éppen csillagász?

Még mindig nagy álmom az, hogy csillagász lehessek, még mindig vonz az ismeretlen. Az új iskolával új lehetőségek nyíltak meg előttem. Az első héten felkerestem a földrajztanárnőmet azzal a kérdéssel, hogy van-e lehetőség pluszfoglalkozásra csillagászati téren. Örömmel hallottam, hogy az iskolának van csillagász-szakköre, amit az iskola egyik fizika tanára, Péli Bálint vezet. Rögvest fel is kerestem, és azóta a csillagász-szakkör tagja vagyok. Sok új dolgot tanultam, és ami a legjobb teleszkóppal vizsgálhattam az eget, közelebbről láthattam a Holdat, annak krátereit és terminátor-vonalát. Egyre nagyobb “szelet” jut nekem a csillagászatból, így az álom, egyre inkább céllá alakul át.

Ahogyan fogalmaztál a bemutatkozódban: „egyszer majd ott szerepel a nevem a történelemkönyvekben Galileo Galilei és Stephen Hawking mellett”- mivel szeretnéd ezt elérni, van már konkrét terved ezzel kapcsolatban?

16 évesen Newton tudta, hogy ő fogja megalkotni a mechanika alaptörvényeit? Einstein tudta, hogy ő lesz a relativitáselméletek atyja? Egyik nagy tudós sem tudta, hogy mit fog elérni az életben, én sem tudom. Azt sem tudom elérem-e a célom, csak egyet tudok, mindent megteszek, ami tőlem telik.

Mit jelent számodra az önkéntesség?

A bemutatkozóban a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozót hoztam fel példaként, mivel szerintem az tükrözi igazán az önkéntesség erejét. Idén szerettem volna önkéntes lenni, de sajnos lekéstem róla. Számomra az önkéntesség az önzetlenség szimbóluma, egy kis jó a rengeteg rossz között.

Miben segített neked az ösztöndíj?

Az ösztöndíj segített nekem. hogy fedezni tudjam a lakás költségeinek felét, ezzel kissé levenni a terhet a szüleim válláról. Az ösztöndíj többi részét ételre és tanszerre költöttem, így is megkönnyítve a szüleim dolgát.

Üzeneted az alapítványnak

Az üzenetem az alapítványnak az, hogy amit tesznek, az nem csak az emberek segítése, hanem a jövő formálása is.  A jövő, maga a fiatal generáció, ezzel, hogy az alapítvány támogatja a fiatalokat, esélyt ad, hogy a társadalom egy értékes tagjává váljunk, hogy többet adjunk az emberiségnek, hogy szebb jövőt alkossunk. Számomra az alapítvány olyan, mint a mesékben a jó tündér, aki önzetlenül segít.