Tófalvi Izabella

Székelyudvarhelyen születtem, jelenleg Fenyőkúton lakom. A Kós Károly Szakközépiskola 12. osztályos tanulója vagyok, közgazdaságtan szakon. Életmottóm: ,, Ne álmodd az életet, hanem éld az álmaidat!”

Beszámolódban azt olvashattuk, hogy „ha nagy leszel” légiutas kísérő leszel. Honnan jött az ötlet?

Valóban egyik tervem a légiutas kisérő szakma, mivel nagyon szeretem a nyelveket, szeretek kommunikálni és utazni. Innen is jött az ötlet ezzel kapcsolatosan, de ez mellett még van más elképzelésem is pályaválasztás terén.

Említetted, hogy önkénteskedtél a városi korházban, a gyermekosztályon. Milyen emlékeid, tapasztalataid vannak róla?

Pár alkalommal önkénteskedtem. Úgy gondolom, hogy csak jó érzés lehet valakin segíteni, egy őszinte mosolyért, egy hálás köszönömért cserébe. Ilenkor látom azon a személyen, hogy valóban szüksége van arra a segítségre, amely lehet anyagi, vagy csak pár biztató szó. Ekkor egy kicsit büszke is vagyok magamra, mert önzetlenül segítek.

Nekem óriási segítséget jelent az alapítvány ösztöndíjasának lenni, mert segít a bentlakás finanszírozásában, és különböző érettségi felkészítős könyvek megvásárlásában.

Nagyon hálás vagyok az alapítványnak.